KOPÍRUJ SE ZDROJEM:

AKTUÁLNÍ:

Vyměníš s námi ikonku?...CLICK!

TADY právě probíhá 1. kolo SONP - o nej příběh, tak prosím vás všechny, co máte pár
minutek času... přečtěte si všechny příběhy a podle sebe usuďte, který je ten nejlepší...
A pls hlásněte nám tady:)......1. kola VGS


Věci vážné a ještě vážnější

Pomozte dětem v Africe!!!

2. března 2009 v 19:34 | Carol

Moc Vás všechny prosím, když už jste tento článek otevřeli, přečtěte si ho až do konce...


Nenechte nás zemřít!!!
Jen devět hodin letu od nás umře během jedné hodiny průměrně 240 dětí. V Africe, nejchudším kontinentu na světě, umírají děti následkem hladu,AIDS a zneužívání ze strany brutálních vojáků.Ošklivé čtení, ale zkus pokračovat dál a zjisti, jak můžeš dětem v Africe pomoci!!!!!!!!!!!
Krutý hladomor- Ráno k snídani lok vody a pár lžic obilné kače. Odpoledne vodová kukuřičná polávka. A k večeři?!Nic. Nic do úst není mnohdy, ale několik dní za sebou. A není nic zvláštního vidět matky,jak vaří malým dětem ,,povévku'' z písku. Jak dlouho se tohle dá vydržet?!Hlad je jedním z největších problémů Afriky. Kdo je podviživený, je věčně ochablý,unavený, nemůže se soustředit a hned onemocní. Liberie je jednou z nejchudších zemí světa. Nenajdeš tu skoro žádné lidi starší 40let. Hladových je v Africe přes 200 miliónů. Tisíce jich denně umírá hladem.
Zneužívání s AIDS- V Africe žije skoro 70% lidí (tj. kolem 30 miliónů) infikovaných HIV. Smrtelně nebezpečný virus se šíří přes dělníky a uprchlíky dál jako lavina za hranice země. Právě pro dívky ve věku 15-24let je riziko nákazy největší. Ve válkách a táborech uprchlíků je jich totiž týdně tisíce znásilňováno. Spousta rodin je navíc tak chudých, že posílají své děti na ulici aby vydělávaly prostitucí. Jen ve městě Burkina Faso je na půl milionu lidí nakaženo virem HIV,tzn. každý třetí člověk! Rodiny jsou nešťastné, když někdo z nich onemocní, ale nejen kvůli blížící se smrti, ale také proto, že rodina přijde e jednu pracovní sílu. Zdětí jsou často v útlém dětství sirotci,protože jejich rodiče umírají na selhání imunitního systému,který HIV zničí. Na základní léky, které by alespoň zmírnily bolesti umírajících, nejsou peníze.
Válka a násilí-,,Dali mi pušku.Dali mi drogy.Zabíjel jsem lidi.Byla válka.'' Tyhle věty, ktreé nám říká třináctiletý kluk, můžeš slyšet v Africe často. 300 000 chlapců mezi 15-17lety bojují v nejbrutálnějších válkách světa. Také dívky jsou odvlečeny, aby sloužily jako sexuální otrokyně. V Kongu zuřila osm let krvavá občanská válka a ,iliony mrtvých a statisíci uprchlíků na kontě. Ukrutné váky zanechávají smutné příběhy: nevinné děti, jejichž ruce a nohy utrhly miny. Oběti, které byly zmrzačeny nožem. Znásilněné děti.Zohavené ženy, které přišly o všechno:o rodinu,čest,sebeúctu i důvod dál žít.
Ztracené dětství- Každých 15 vteřin umírá v africe jedno dítě mladší pěti let. Umře ještě před tím, než dostane šanci postavit se na vlastní nohy a uděla něco se svým životem.Každý třetí člověk v Africe trpí hlady. Představ si, že žiješ v poušti a široko daleko není voda- a supermarket?!Co to je?!Jak tam přežít?!Co chceš jíst a pít?! Afrika je skoro třikrát větší než celá Evropa. Je druhým největším kontinentem na světě. Ale také tím nejchudším. Polovina obyvatel má k dispozici v přepočtu méně než 20 korun na celý den, ale žádný stálý domov, žádné zaměstnání ani představu,jak přežít další den. Afrika dennodenně bojuje proti přírodním katasrtofám,chudobě,nemocem a válce a zoufale potřebuje naši pomoc!!!!!!!!
Děti ulice-V hlavním městěEtiopie žije kolem 100 000 dětí na ulici. Často prchají před násilím a zneužíváním.Bydlí v příšerých podmínkách: v krabicíchnebo bednách stlučených z několika kusů dřeva,bez vody,proudu a WC. Spousta hodně mladých holek má děti, ktré přivedly na svět samy ve špíně na ulici. Žijí v neustálém strachu z násilí,sexuálních útoků,nemocí a každý den bojují o přežití.Jen s částkou kolem 10 000 ročně by jejich život vypadal úplně jinak. Mohly by si koupit jídlo,šaty,léky a dokonce i vzdělání. Ale získat tuto sumu je pro děti ulice stejně tak nemožné, jako kdybycho od tebe chtěli asbys sehnal/a 10 miliónů korun.
Žádné školy-Mpžná je pro tebe škola otrava a někdy i noční můra. Jaké by to ale bylo,kdybys neuměl/a číst ani psát?!Přes 4 miliony dětí v Africe do školy nechodí. Nemohou!!!Místo toho musí často i 10 hodin denně tvrdě pracovat. Například na Mali: tady je sice šestiletá povinná školní docházka, ale jen každé třetí dítě se výuky účastní. A na chudém venkově školy a učitelé nejsou. Kromě toho si většina rodin nemůže dovolit koupit ani knihy, sešity a tužky. Smutné je, že kdo nemá školní vzdělání, zůstane chudý navždy a nikdy nebude mít možnost najít si lépe placenou práci a ochránit tak sebe e svou rodinu od hladu.Je to začarovaný kruh....
Katasrofální sucha- Brzo ráno v šest hodin se dívka v jihovýchodní Keni vydává na cestu. Půjde více než deset kilometrů,aby donesla vodu. Bez bot prašnou zemí okolo vyzáblého dobytka a trnitých keřů. Čerpá vodu ze špinavé díry v zemi.Hnedou a smradlavou břečku. Nemá ale jinou volbu: musí pít.I když z toho dostane průjem,parazity a různé nemoci. Pořád lepší než umřít žízní...A není sama. 256 miliónů lidí v Africe nemá přístup k čisté pitné vodě.
Jak můžeš Africkým dětem pomoci?!!
Adopce na dálku-Díky některým projektům je možné adoptovat díťě na dálku a pomoct mu,aby mohlo chodit do školy,koupit si učebnice a psací potřeby a získat nové vzdělání, bez kterého by bylo na světě o dalšího nebožáka víc.Peníze se posílají přímo škole nebo organizátorům,kteří dětem nakoupí vše potřebné,zařídí zápis do nejvhodnější školyv okolí,zaplatí za dítě školné a spolupracují s rodinou dítěte. ,,Adoptivní rodina'' je pravidelně informována o tom jak se dítěti vede ve škole.Rodina si s adoptivním dítětem může dopisovat,posílat si fotografie.Je možné i poslat dítěti menší dárek nebo ho na vlastní náklady navštívit.
Kolik stojí adopce?přibližně 7000Kč na celý rok. to znamená kolem 600Kč měsíčně. Zkus se domluvit třeba se svou třídou a navrhnout jim adopci vašaho společnéhodítěte na dálku!!


ZDROJ


Anorexie

27. února 2009 v 18:45 | Carol + Verča

Odstrašující fotky pro všechny, kdo si připadají tlustí... Tady už nejde o vzhled... Tady už jde o zdraví

...Je pěkné se líbit, ale není dobré to přehnat

( Slabé povahy se raději nedívají...)


Stop dětským válkám!!!

20. února 2009 v 22:29 | Carol

Dejte si to všichni na blog...

20. února 2009 v 21:47 | Carol
Dejte si prosím tento obrázek na blog... pokud opavdu máte zájem na tomto tématu a není vám úplně lhostejné...

Něco ti vadí???

20. února 2009 v 21:39 | Carol
Pokud jste si mysleli, že máte problémy a rodiče vám dávají malé kapesné... měli byste se podívat na tohle...

Tak co... už jsi někdy zažil(a) pocit, že ti rodiče dávají malé kapesné na "hadříky" které právě letí, nebo si záviděla kamarádce nový top, ve kterém přišla do školy...?
Myslíš, že oni si závidí...?
Máš někdy pocit, že ti rodiče ztrpčují život a že ti dávájí málo volnosti...
Oni jsou volní jako ptáci... oni rodiče nemají...
Myslíš si, že škola je jen ztráta času, který by se dal využít mnohem lépe?
Pro ně je škola příslibem lepší budoucnosti...
Máš rád počítačové střílečky?... Krev a násilí?... Toužíš po tom, aby ses toho mohl účastnit v realitě...?
Tak si zkus být na v jejich kůži...
Máš rád Fantu, Colu nebo Sprite? Nebo spíš zlatavé pivečko???
Pro ně je jedinným zlatem voda...
Tak co? Ještě si pořád myslíš, že se máš špatně...?
Sedíš v teple domova... u počítače s internetem a rodiče tě od něj odhání... Neměj jim to za zlé... chtějí tě jen chránit... a to chtějí většinou všichni rodiče... tak si važ všech kolem sebe, všeho co máš... a nezavírej oči před neznámem jen proto, že se ho bojíš...

Podepište petici

9. února 2009 v 18:06 | Carol
Zkopíruj si celý článek hned teď a oběhej rychle všechny svoje SB, ať udělají to samé u tebe, ale hlavně:PODEPIŠ petici, rychle!!! Jinak zemře KRUTOU SMRTÍ DALŠÍ PEJSEK Lidé na celém světě proto podepisují petici, aby tento čin zastavili. Petice Tady jj Guillermo Vargas (umělec kterýmu bych já uděl/a to samí)! Přímo z ulice vzal hladového psa, kterého následně uvázal na provaz v galerii a nazval ho "uměleckou" instalací. Nad něj umístil nápis "Eres Lo Que Lees" ("Jsi co čteš"), který provokativně vytvořil z krmení pro psy. On a návštěvníci výstavy pak bez jakýchkoliv emocí pozorovali psa, který po několika dnech zemřel hlady. pe Proti jeho "dílu" se zvedla vlna odporu, fotografie vyhládlého psa v místnosti plné lidí obletěly celý svět. Hromadící se stížnosti však prestižní umělecké sdružení Visual Arts smetlo ze stolu. Rozhodlo, že se skutečně jedná o formu umění a nápad Vargase podpořilo. ( Navíc byl požádán, aby zopakoval exhibici v roce 2008 v Hondurasu! ) Lidé na celém světě proto podepisují petici, aby tento čin zastavili. Umělec, který si říká Habacuc. Říkal jen, že se psa nikdo z přítomných nesnažil krmit, ani nezavolal policii. Určitě si to zkopírujte na blog i bez zdroje! Je jedno odkuď to máte, ale důležité je že to máte na blogu. Ať i ostatní lidi se podepíší !!!!


↔PETICE↔ - zapojte se do boje proti týrání zvířat!!!

 
 

Reklama