KOPÍRUJ SE ZDROJEM:

AKTUÁLNÍ:

Vyměníš s námi ikonku?...CLICK!

TADY právě probíhá 1. kolo SONP - o nej příběh, tak prosím vás všechny, co máte pár
minutek času... přečtěte si všechny příběhy a podle sebe usuďte, který je ten nejlepší...
A pls hlásněte nám tady:)......1. kola VGS


Bišonek

24. srpna 2008 v 20:39 | Carol |  Psí plemena
Originální název plemene : Bichon á poil frisé

Země původu : Středozemí

Doba vzniku : Středověk

Původní využití : Společník

Využití dnes : Společník

Průměrná délka života : 14 let

Hmotnost : 3-6 kg

Výška : 23-30 cm
Historie
Bišonek patří mezi nejstarší plemena psů. Jeho přesný původ není známý, ale pravděpodobně pochází z Kanárských ostrovů, odkud byl ve 14. století dovezen do Evropy. V této době se ještě od bišonka neodlišovala ostatní, dnes už samostatná plemena - maltézáček, boloňský psík, lvíček a havanský psík. Bišonek byl velmi oblíbeným ve Francii, kde dělal společnost bohatým aristokratům. Po francouzské revoluci a pádu aristokracie byl často využíván, pro svou veselou a učenlivou povahu, jako umělec v cirkusových manéžích. Během první světové války však téměř upadl v zapomnění a zájem o toto plemeno se vzkřísil až v roce 1930. Jeho chovný standard byl ustaven v roce 1933 a byl pojmenován bichon á poil frisé, psík s kadeřavou srstí.
Všeobecný vzhled
Bišonek má neobvyklý a nezaměnitelný vzhled díky svému bohatému kožichu. Jediným kontrastem k jeho bílé hlavičce jsou velké, tmavé oči s černým čenichem. Uši jsou úzké, jemné a svislé s dlouhou, kadeřavou srstí. Tělo je pevné, s hlubokým hrudníkem a širokou pánví. Ocas je nasazený nízko a je nesen zvednutý v oblouku nad hřbet.
Srst a barva srsti
Srst je bohatá, jemná a hedvábná, je mírně zvlněná. Pokud není učesaná, tvoří kudrlinky. Barva srsti je čistě bílá, ale kůže pod ní má být pigmentována tmavým pigmentem.
Povaha
Bišonek je šarmantní, inteligentní pes, který má velmi veselou povahu. Je velmi přátelský a věrný, bystrý, živý a hravý, nikdy není agresivní.
Společenská charakteristika
Bišonek miluje společnost lidí. Svého pána si v rodině vybere sám, a je na něho velmi fixován. Nikdy není agresivní ani vůči lidem, ani vůči ostatním psům. Při soužití s jinými domácími zvířaty nebývají problémy.
Vztah k dětem
Bišonek miluje i společnost dětí, je velmi hravý, a dokáže s nimi dlouho dovádět. Děti by však neměly psa považovat za svou hračku, musí ho respektovat a nechovat se k němu hrubě.
Výchova
Tento psík je poměrně snadno vychovatelný, velmi dobře a rád se učí, jeho výchova by však měla být, stejně jako u jiných psů, důsledná. Bišonek velmi rychle pochopí, co po něm jeho pán chce a vyrůstá ve velmi poslušného a přítulného psíka.
Držení
Tomuto plemeni vyhovuje držení v bytě, nemá velké nároky na prostor. Jeho pelíšek by měl být na suchém, klidném místě v bytě, které není vystaveno průvanu, kde by mohl v klidu a nerušeně odpočívat, a ze kterého by mohl stále sledovat svého pána.
Pohyb
Bišonek se v tomto ohledu plně přizpůsobí pánovi a rodině, ale je také velmi temperamentní a je nutné ho udržovat v kondici. Zbožňuje hru a pohyb, a žádné potíže mu nečiní ani delší vycházky.
Péče
Srst tohoto psíka vyžaduje zvýšenou péči. Pokud si má udržet svůj atraktivní vzhled, je nutné denní kartáčování a vyčesávání. Na nohou a na nose může být srst jemně trimována, na těle se konečky srsti zastřihují do požadovaného tvaru. Tohoto psa je vhodné také pravidelně, asi v rozmezí 4-6ti týdnů vykoupat. Při koupání je nutné použít kvalitní šampon, určený speciálně pro psy. Kontrolujte, jestli srst nedráždí oko a očním roztokem omývejte okolí očí, aby se psovi netvořily ošklivé cestičky po slzách. Také je nutné odstranit uvolněné chlupy ze zvukovodu a dbát na jeho čistotu. Přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách je nutné opatrně zastřihnout a drápky udržovat krátké.
... Co na to říct... Prostě "muck":)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 víla2 víla2 | Web | 1. března 2009 v 19:51 | Reagovat

Mám strašně ráda psi.

2 KulQuib KulQuib | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 15:52 | Reagovat

Lump armpit delivers discomfort, aches. To delay visit doctors should not. Seal under the muscle cavity may become dangerous disease. But most often it is consequence excessive use antiperspirants, violation conditions personal hygiene, strong sweating. Redness causes a close clothing, infected razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>small painful lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the ulcer that will will have to be opened, next drink antibiotics. In the first stage treat solutions, anti-inflammatory drugs. When the process is started, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama